Responsywne strony internetowe – jak zrobić je dobrze?

Coraz więcej osób przegląda strony internetowe Białystok na urządzeniach mobilnych. Warto, aby posiadana strona prawidłowo wyświetlała się na takich sprzętach.

Aby stworzyć odpowiednią stronę działającą na urządzeniach mobilnych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozdzielczość, jaką posiadają urządzenia przenośne. W głównej mierze chodzi tutaj o sprawdzenie ich szerokości. Rozdzielczość ekranów urządzeń mobilnych jest całkiem spora, a responsywne strony internetowe muszą zostać właściwie do nich dostosowane. Można przyjąć, że standardowa strona będzie musiała posiadać następujące wartości dla konkretnych urządzeń mobilnych:

  • 950px (tablet poziomo),
  • 750px (tablet pionowo),
  • 450px (telefon poziomo),
  • 300px (telefon pionowo).

Standardowo strona wyświetlana na komputerze ma 1050px. A więc znacząco należy ją zmniejszyć, aby mogła być ona dobrze widoczna na urządzeniach mobilnych. Gdy wykonujemy projektowanie stron Białystok od razu należy na ten aspekt zwrócić uwagę. Dzięki temu, strona internetowa będzie dostosowana do aktualnych potrzeb użytkowników, a także do obowiązujących trendów.

Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać, gdy realizowane jest projektowanie stron internetowych mających wyświetlać się na urządzeniach mobilnych jest zaplanowanie właściwego layoutu. Jak najprostsze rozwiązania są najlepsze, ponieważ bez problemu taka strona będzie w stanie dostosować się do większości urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Warto więc pamiętać o tym, aby w tym zakresie nie przesadzać.